Prelegenci .

 

 
Łukasz Szeliga
Prelegent

Tutor, nauczyciel i specjalista ds. komunikacji. Interdyscyplinarne wykształcenie przekłada na praktykę, rozwijając kompetencje kluczowe u dzieci i młodzieży z różnych stron świata.

Tutor, nauczyciel i specjalista ds. komunikacji. Interdyscyplinarne wykształcenie przekłada na praktykę, rozwijając kompetencje kluczowe u dzieci i młodzieży z różnych stron świata. Jako trener i facylitator wspiera nauczycieli i nauczycielki w zakresie edukacji spersonalizowanej oraz komunikacji. Twórca, współtwórca i członek inicjatyw społecznych działających na rzecz zmian w edukacji (BeCom!, Akademia Młodego Psychologa, W.I.E.M, Timszel). Uczy języka polskiego jako ojczystego, obcego i drugiego, a także Business Management w ramach programów IB DP i Cambridge. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Akademii Górniczo-Hutniczej. Prowadzi przestrzeń rozwojowo-edukacyjną w Krakowie w duchu podejścia spersonalizowanego.

 
Aneta Korycińska
Prelegentka

Polonistka, redaktorka, oligofrenopedagożka i nauczycielka – znana jako Baba od polskiego. Pokazuje, że współczesna szkoła nie musi być nudna, a z każdej lektury można zrobić mem, bo podstawą nauki jest zabawa.

Z wykształcenia polonistka, redaktorka, oligofrenopedagożka, nauczycielka w jednym z warszawskich liceów i założycielka strony Baba od polskiego. Pokazuje, że współczesna szkoła nie musi być nudna, a z każdej lektury można zrobić mem, bo podstawą nauki jest zabawa. W swojej działalności internetowej skupia się na obnażaniu językowego obrazu świata i zachęca do stosowania inkluzywnej polszczyzny, punktuje absurdy systemu edukacji, a także pogłębia wrażliwość na takie tematy jak nieneurotypowość czy prawa mniejszości. Uwielbia się uczyć i poznawać nowe branże, dlatego oprócz polonistyki ukończyła także psychologię zwierząt, zarządzanie oświatą, oligofrenopedagogikę oraz redakcję językową tekstów.

 
Katarzyna Włodkowska
Prelegentka

Eduentuzjastka, członkini grupy Superbelfrzy RP, doradczyni metodyczna, certyfikowana trenerka oświaty.

Nauczycielka języka polskiego i edukacji medialnej, wykładowczyni akademicka, koordynatorka ogólnopolskich i międzynarodowych projektów edukacyjno-humanitarnych. Od 18 lat z powodzeniem prowadzi klasy medialne, funkcjonujące na mocy programu autorskiego. Współpracuje z „Małymi Charakterami” i „Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej”. Autorka publikacji dydaktycznych i lekcji dla grupy TVN Discovery oraz koordynatorka Lekcji w sieci. Prowadzi blog Facetka od polaka.

 
Irmina Żarska
Prelegentka

Twórczyni, opiekunka i wykładowczyni kierunku innowacyjne i kreatywne metody pracy z uczniem w Ateneum – Akademii Nauk Stosowanych w Gdańsku, koordynatorka do spraw wdrażania nowoczesnego systemu edukacji i nauczycielka języka polskiego.

Twórczyni, opiekunka i wykładowczyni kierunku innowacyjne i kreatywne metody pracy z uczniem w Ateneum – Akademii Nauk Stosowanych w Gdańsku, koordynatorka do spraw wdrażania nowoczesnego systemu edukacji i nauczycielka języka polskiego w Prywatnej Szkole Podstawowej im. T. Halika w Redzie. Ambasadorka Wiosny Edukacji.

Twórczyni i koordynatorka ogólnopolskich oraz lokalnych inicjatyw edukacyjnych mających na celu propagowanie nowoczesnej i kreatywnej edukacji. Organizatorka i współorganizatorka cyklicznych, bezpłatnych konferencji edukacyjnych (stacjonarnych oraz online): Redzkiego Maratonu Edukacyjnego, Redzkiego Półmaratonu Edukacyjnego, Akademii Innowacyjnego Polonisty, Wieczoru Relacji, Pomorskiej Nocy Belfrów. Współorganizatorka konferencji dla nauczycieli języka polskiego „Chcę Wam opowiedzieć o...” w Warszawie i „Chcę Wam pokazać, jak...” w Poznaniu. Współtwórczyni i lider ogólnopolskiej inicjatywy „Zaproś mnie na swoją lekcję”. Założycielka i koordynator działalności: Redzkiego Klubu Kreatywnego Nauczyciela i Redzkiego Klubu Liderów Oświaty. W swoje działania włącza ogromną liczbę edukatorów z całego kraju.

Nauczanie to jej spełnione marzenie z dzieciństwa i jedno z ulubionych zajęć. Stale się dokształca i poszukuje nowych wyzwań zawodowych. Fascynują ją: literatura, nowe metody pracy, rozmowy z uczniami i poznawanie innych nauczycieli uwielbiających swoją pracę. Uważa, że przepis na efektywną i efektowną edukację to położenie nacisku na relacje z uczniami, różnorodność oraz autentyczność. Na co dzień wykorzystuje w swojej pracy elementy wielu metod i form pracy, wśród których szczególne miejsce zajmują nowoczesne technologie oraz myślenie wizualne.

Swoimi pomysłami związanymi z edukacją dzieli się na stronie Irmina Żarska – Rysunkowy język polski, którą obserwuje już ponad 20 tysięcy osób, a także podczas wystąpień w czasie konferencji, spotkań edukacyjnych i webinarów. Za swoją działalność była nominowana do tytułu Nauczyciel Roku 2021.

 
Agnieszka Jankowiak-Maik
Prowadząca warsztaty

Nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie, tutorka, trenerka, publicystka oraz aktywistka edukacyjna – znana w sieci jako Babka od histy. Autorka książki Historia, której nie było .

Nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie, tutorka, trenerka, publicystka oraz aktywistka edukacyjna – znana w sieci jako Babka od histy. Autorka książki Historia, której nie było. Laureatka XIV edycji Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”, „Medalu Wolności Słowa” Grand Press w kategorii „Obywatel(ka)” oraz tytułu Wielkopolski Nauczyciel Roku 2021. Promotorka nowoczesnych metod nauczania, społeczeństwa obywatelskiego i kobiecej strony historii.

 
Weronika Grochowska
Prowadząca warsztaty

Nauczycielka języka polskiego oraz edukacji wczesnoszkolnej. Wraz z Anną Krenc oraz Magdaleną Przybysz w ramach EDUKREATYWNE stworzyła i przeprowadziła szereg szkoleń dla nauczycieli, w tym: Sposób na lekturę, Patent na gramatykę, Kreatywna ortografia, 100 dni przygotowań do egzaminu ósmoklasisty.

Nauczycielka języka polskiego oraz edukacji wczesnoszkolnej. Absolwentka nauczania początkowego oraz filologii polsko-rosyjskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wraz z Anną Krenc oraz Magdaleną Przybysz w ramach EDUKREATYWNE stworzyła i przeprowadziła szereg szkoleń dla nauczycieli, w tym: Sposób na lekturę, Patent na gramatykę, Kreatywna ortografia, 100 dni przygotowań do egzaminu ósmoklasisty. Obiektem zainteresowań zespołu EDUKREATYWNE są nieszablonowe metody i techniki nauczania, wykorzystanie nowoczesnych technologii oraz wzmacnianie motywacji i umiejętności uczenia się.

Zespół EDUKREATYWNE we współpracy z wydawnictwem WIR wydał książkę Polonistyczny Escape Room, ze szkoleniami stacjonarnymi dociera do wielu zakątków w Polsce, a szkolenia online autorstwa EDUKREATYWNE ukończyły już tysiące nauczycieli. Materiały EDUKREATYWNE cieszą się ogromnym zainteresowaniem, czego świetnym dowodem jest grupa ponad 64 000 osób obserwujących profil na Facebooku.

Mistrzowie Mowy Polskiej :

 

 
Radosław Kotarski
Mistrz Mowy Polskiej

Pisarz, dziennikarz, twórca kanału Polimaty na YouTubie, w którym przedstawia treści edukacyjne o dużej wartości

Reżyser oraz prowadzący programy w TVP Historia Podróże z historią. Jest autorem m.in. takich książek, jak: Inaczej. Jak pracować mniej, ale lepiej i przyjemniej, Włam się do mózgu oraz Nic bardziej mylnego. Radek Kotarski obala 58 popularnych mitów.

 
Jacek Cygan
Mistrz Mowy Polskiej

Autor setek tekstów piosenek, poeta, prozaik, scenarzysta, dramaturg, autor musicalowy, a także juror i organizator festiwali muzycznych.

Jest członkiem kapituły Nagrody Literackiej im. Leopolda Staffa oraz członkiem Akademii Fotograficznej ZPAV. W 1978 r. zdobył nagrodę Programu III Polskiego Radia za napisaną wspólnie z Elżbietą Adamiak piosenkę Rozmowa . Od tego czasu współpracuje z czołówką polskich kompozytorów i wokalistów muzyki rozrywkowej. W kwietniu 2013 r. został odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, a w maju 2013 r. – Orderem Uśmiechu. Na jego twórczość, poza piosenkami, składają się: musicale, tomiki poetyckie, utwory prozatorskie, a ponadto tłumaczenia.

 
Agnieszka Kunikowska
Mistrz Mowy Polskiej

Dziennikarka, lektorka telewizyjna, aktorka dubbingowa i teatralna.

Jej ciepły głos znają chyba wszystkie dzieci, choć nie tylko. Absolwentka wrocławskiego Wydziału Aktorskiego krakowskiej PWST. Podkładała głos pod Beru Lars, Mon Mothmę i jedną z oficerek w polskiej wersji oryginalnej trylogii; dubbingowała również Shmi Skywalker w serialu animowanym LEGO Star Wars: Opowieści droidów . Poza Gwiezdnymi wojnami udzieliła również głosu w takich filmach jak Charlie i fabryka czekolady oraz Shrek . W Programie I Polskiego Radia prowadzi audycję Radio Dzieciom , a także Słowoteka .

 
Adw. Edward Rzepka
Mistrz Mowy Polskiej

Członek Świętokrzyskiej Izby Adwokackiej w Kielcach.

Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Przez dwie kadencje był posłem, potem sędzią i wiceprzewodniczącym Trybunału Stanu. Bronił w procesach politycznych i jak mówi: „Nigdy, bez względu na okoliczności i sytuację polityczną, nie przestał bronić praworządności, jeśli ta w jakikolwiek sposób była osłabiana” . Gdy kandydaci przygotowują się do zaprezentowania przed Radą Programu MMP, Edward Rzepka ubolewa, że nie ma na to czasu, choć swą prezentację układa w głowie od wielu dni. Kontrkandydaci mecenasa z uśmiechem wytykają, że przemowy na sali sadowej przyćmiewają wszystkie ćwiczenia przed lustrem.

Kontakt.
Masz pytania? Napisz do nas lub zadzwoń.
 
BIURO OBSŁUGI KLIENTA
tel: 61 66 55 774
bok@forum-media.pl
konferencje@forum-media.pl
OPIEKUN MERYTORYCZNY
Klaudia Raflik
tel: 536 785 199
 klaudia.raflik@forum-media.pl
WSPÓŁPRACA I REKLAMA
Katarzyna Moskal
 katarzyna.moskal@forum-media.pl