Prelegenci.

 

 
Łukasz Szeliga
Prelegent

Tutor, nauczyciel i specjalista ds. komunikacji. Interdyscyplinarne wykształcenie przekłada na praktykę, rozwijając kompetencje kluczowe u dzieci i młodzieży z różnych stron świata.

Tutor, nauczyciel i specjalista ds. komunikacji. Interdyscyplinarne wykształcenie przekłada na praktykę, rozwijając kompetencje kluczowe u dzieci i młodzieży z różnych stron świata. Jako trener i facylitator wspiera nauczycieli i nauczycielki w zakresie edukacji spersonalizowanej oraz komunikacji. Twórca, współtwórca i członek inicjatyw społecznych działających na rzecz zmian w edukacji (BeCom!, Akademia Młodego Psychologa, W.I.E.M, Timszel). Uczy języka polskiego jako ojczystego, obcego i drugiego, a także Business Management w ramach programów IB DP i Cambridge. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Akademii Górniczo-Hutniczej. Prowadzi przestrzeń rozwojowo-edukacyjną w Krakowie w duchu podejścia spersonalizowanego.

 
Aneta Korycińska
Baba od polskiego

Polonistka, redaktorka, oligofrenopedagożka i nauczycielka – znana jako Baba od polskiego. Pokazuje, że współczesna szkoła nie musi być nudna, a z każdej lektury można zrobić mem, bo podstawą nauki jest zabawa.

Z wykształcenia polonistka, redaktorka, oligofrenopedagożka, nauczycielka w jednym z warszawskich liceów i założycielka strony Baba od polskiego. Pokazuje, że współczesna szkoła nie musi być nudna, a z każdej lektury można zrobić mem, bo podstawą nauki jest zabawa. W swojej działalności internetowej skupia się na obnażaniu językowego obrazu świata i zachęca do stosowania inkluzywnej polszczyzny, punktuje absurdy systemu edukacji, a także pogłębia wrażliwość na takie tematy jak nieneurotypowość czy prawa mniejszości. Uwielbia się uczyć i poznawać nowe branże, dlatego oprócz polonistyki ukończyła także psychologię zwierząt, zarządzanie oświatą, oligofrenopedagogikę oraz redakcję językową tekstów.

 
Izabella Bartol
Polski z klasą

Nauczycielka języka polskiego, wykładowczyni, ekspertka MIEE, ambasadorka ogólnopolskich programów edukacyjnych, takich jak eTwinning i Wiosna Edukacji.

Nauczycielka języka polskiego w szkole podstawowej i ponadpodstawowej, wykładowczyni, socjoterapeutka, certyfikowany trener oświaty i rozwoju, ekspertka MIEE, członkini grupy Superbelfrzy RP. Jest ambasadorką ogólnopolskich programów edukacyjnych eTwinning i Wiosna Edukacji, realizatorką ogólnopolskich i międzynarodowych projektów edukacyjnych oraz autorką kursów edukacyjnych dla wychowawców i polonistów. Współtworzyła e-book pt. Filmbook. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się na blogu www.polskizklasa.pl.

 
Irmina Żarska
Rysunkowy język polski

Twórczyni, opiekunka i wykładowczyni kierunku innowacyjne i kreatywne metody pracy z uczniem w Ateneum – Akademii Nauk Stosowanych w Gdańsku, koordynatorka do spraw wdrażania nowoczesnego systemu edukacji i nauczycielka języka polskiego.

Twórczyni, opiekunka i wykładowczyni kierunku innowacyjne i kreatywne metody pracy z uczniem w Ateneum – Akademii Nauk Stosowanych w Gdańsku, koordynatorka do spraw wdrażania nowoczesnego systemu edukacji i nauczycielka języka polskiego w Prywatnej Szkole Podstawowej im. T. Halika w Redzie. Ambasadorka Wiosny Edukacji.

Twórczyni i koordynatorka ogólnopolskich oraz lokalnych inicjatyw edukacyjnych mających na celu propagowanie nowoczesnej i kreatywnej edukacji. Organizatorka i współorganizatorka cyklicznych, bezpłatnych konferencji edukacyjnych (stacjonarnych oraz online): Redzkiego Maratonu Edukacyjnego, Redzkiego Półmaratonu Edukacyjnego, Akademii Innowacyjnego Polonisty, Wieczoru Relacji, Pomorskiej Nocy Belfrów. Współorganizatorka konferencji dla nauczycieli języka polskiego „Chcę Wam opowiedzieć o...” w Warszawie i „Chcę Wam pokazać, jak...” w Poznaniu. Współtwórczyni i lider ogólnopolskiej inicjatywy „Zaproś mnie na swoją lekcję”. Założycielka i koordynator działalności: Redzkiego Klubu Kreatywnego Nauczyciela i Redzkiego Klubu Liderów Oświaty. W swoje działania włącza ogromną liczbę edukatorów z całego kraju.

Nauczanie to jej spełnione marzenie z dzieciństwa i jedno z ulubionych zajęć. Stale się dokształca i poszukuje nowych wyzwań zawodowych. Fascynują ją: literatura, nowe metody pracy, rozmowy z uczniami i poznawanie innych nauczycieli uwielbiających swoją pracę. Uważa, że przepis na efektywną i efektowną edukację to położenie nacisku na relacje z uczniami, różnorodność oraz autentyczność. Na co dzień wykorzystuje w swojej pracy elementy wielu metod i form pracy, wśród których szczególne miejsce zajmują nowoczesne technologie oraz myślenie wizualne.

Swoimi pomysłami związanymi z edukacją dzieli się na stronie Irmina Żarska – Rysunkowy język polski, którą obserwuje już ponad 20 tysięcy osób, a także podczas wystąpień w czasie konferencji, spotkań edukacyjnych i webinarów. Za swoją działalność była nominowana do tytułu Nauczyciel Roku 2021.

 
Agnieszka Jankowiak-Maik
Prowadząca warsztaty

Nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie, tutorka, trenerka, publicystka oraz aktywistka edukacyjna – znana w sieci jako Babka od histy. Autorka książki Historia, której nie było.

Nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie, tutorka, trenerka, publicystka oraz aktywistka edukacyjna – znana w sieci jako Babka od histy. Autorka książki Historia, której nie było. Laureatka XIV edycji Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”, „Medalu Wolności Słowa” Grand Press w kategorii „Obywatel(ka)” oraz tytułu Wielkopolski Nauczyciel Roku 2021. Promotorka nowoczesnych metod nauczania, społeczeństwa obywatelskiego i kobiecej strony historii.

 
Weronika Grochowska
EDUKREATYWNE

Nauczycielka języka polskiego oraz edukacji wczesnoszkolnej. Wraz z Anną Krenc oraz Magdaleną Przybysz w ramach EDUKREATYWNE stworzyła i przeprowadziła szereg szkoleń dla nauczycieli, w tym: Sposób na lekturę, Patent na gramatykę, Kreatywna ortografia, 100 dni przygotowań do egzaminu ósmoklasisty.

Nauczycielka języka polskiego oraz edukacji wczesnoszkolnej. Absolwentka nauczania początkowego oraz filologii polsko-rosyjskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wraz z Anną Krenc oraz Magdaleną Przybysz w ramach EDUKREATYWNE stworzyła i przeprowadziła szereg szkoleń dla nauczycieli, w tym: Sposób na lekturę, Patent na gramatykę, Kreatywna ortografia, 100 dni przygotowań do egzaminu ósmoklasisty. Obiektem zainteresowań zespołu EDUKREATYWNE są nieszablonowe metody i techniki nauczania, wykorzystanie nowoczesnych technologii oraz wzmacnianie motywacji i umiejętności uczenia się.

Zespół EDUKREATYWNE we współpracy z wydawnictwem WIR wydał książkę Polonistyczny Escape Room, ze szkoleniami stacjonarnymi dociera do wielu zakątków w Polsce, a szkolenia online autorstwa EDUKREATYWNE ukończyły już tysiące nauczycieli. Materiały EDUKREATYWNE cieszą się ogromnym zainteresowaniem, czego świetnym dowodem jest grupa ponad 64 000 osób obserwujących profil na Facebooku.

Kontakt.
Masz pytania? Napisz do nas lub zadzwoń.
 
BIURO OBSŁUGI KLIENTA
tel: 61 66 55 774
bok@forum-media.pl
konferencje@forum-media.pl
OPIEKUN MERYTORYCZNY
Klaudia Raflik
tel: 536 785 199
 klaudia.raflik@forum-media.pl
WSPÓŁPRACA I REKLAMA
Katarzyna Moskal
 katarzyna.moskal@forum-media.pl