
Tutor, nauczyciel i specjalista ds. komunikacji. Interdyscyplinarne wykształcenie przekłada na praktykę, rozwijając kompetencje kluczowe u dzieci i młodzieży z różnych stron świata.
Tutor, nauczyciel i specjalista ds. komunikacji. Interdyscyplinarne wykształcenie przekłada na praktykę, rozwijając kompetencje kluczowe u dzieci i młodzieży z różnych stron świata. Jako trener i facylitator wspiera nauczycieli i nauczycielki w zakresie edukacji spersonalizowanej oraz komunikacji. Twórca, współtwórca i członek inicjatyw społecznych działających na rzecz zmian w edukacji (BeCom!, Akademia Młodego Psychologa, W.I.E.M, Timszel). Uczy języka polskiego jako ojczystego, obcego i drugiego, a także Business Management w ramach programów IB DP i Cambridge. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Akademii Górniczo-Hutniczej. Prowadzi przestrzeń rozwojowo-edukacyjną w Krakowie w duchu podejścia spersonalizowanego.

Polonistka, redaktorka, oligofrenopedagożka i nauczycielka – znana jako Baba od polskiego. Pokazuje, że współczesna szkoła nie musi być nudna, a z każdej lektury można zrobić mem, bo podstawą nauki jest zabawa.
Z wykształcenia polonistka, redaktorka, oligofrenopedagożka, nauczycielka w jednym z warszawskich liceów i założycielka strony Baba od polskiego. Pokazuje, że współczesna szkoła nie musi być nudna, a z każdej lektury można zrobić mem, bo podstawą nauki jest zabawa. W swojej działalności internetowej skupia się na obnażaniu językowego obrazu świata i zachęca do stosowania inkluzywnej polszczyzny, punktuje absurdy systemu edukacji, a także pogłębia wrażliwość na takie tematy jak nieneurotypowość czy prawa mniejszości. Uwielbia się uczyć i poznawać nowe branże, dlatego oprócz polonistyki ukończyła także psychologię zwierząt, zarządzanie oświatą, oligofrenopedagogikę oraz redakcję językową tekstów.

Nauczycielka języka polskiego, wykładowczyni, ekspertka MIEE, ambasadorka ogólnopolskich programów edukacyjnych, takich jak eTwinning i Wiosna Edukacji.
Nauczycielka języka polskiego w szkole podstawowej i ponadpodstawowej, wykładowczyni, socjoterapeutka, certyfikowany trener oświaty i rozwoju, ekspertka MIEE, członkini grupy Superbelfrzy RP. Jest ambasadorką ogólnopolskich programów edukacyjnych eTwinning i Wiosna Edukacji, realizatorką ogólnopolskich i międzynarodowych projektów edukacyjnych oraz autorką kursów edukacyjnych dla wychowawców i polonistów. Współtworzyła e-book pt. Filmbook. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się na blogu www.polskizklasa.pl.

Twórczyni, opiekunka i wykładowczyni kierunku innowacyjne i kreatywne metody pracy z uczniem w Ateneum – Akademii Nauk Stosowanych w Gdańsku, koordynatorka do spraw wdrażania nowoczesnego systemu edukacji i nauczycielka języka polskiego.
Twórczyni, opiekunka i wykładowczyni kierunku innowacyjne i kreatywne metody pracy z uczniem w Ateneum – Akademii Nauk Stosowanych w Gdańsku, koordynatorka do spraw wdrażania nowoczesnego systemu edukacji i nauczycielka języka polskiego w Prywatnej Szkole Podstawowej im. T. Halika w Redzie. Ambasadorka Wiosny Edukacji.
Twórczyni i koordynatorka ogólnopolskich oraz lokalnych inicjatyw edukacyjnych mających na celu propagowanie nowoczesnej i kreatywnej edukacji. Organizatorka i współorganizatorka cyklicznych, bezpłatnych konferencji edukacyjnych (stacjonarnych oraz online): Redzkiego Maratonu Edukacyjnego, Redzkiego Półmaratonu Edukacyjnego, Akademii Innowacyjnego Polonisty, Wieczoru Relacji, Pomorskiej Nocy Belfrów. Współorganizatorka konferencji dla nauczycieli języka polskiego „Chcę Wam opowiedzieć o...” w Warszawie i „Chcę Wam pokazać, jak...” w Poznaniu. Współtwórczyni i lider ogólnopolskiej inicjatywy „Zaproś mnie na swoją lekcję”. Założycielka i koordynator działalności: Redzkiego Klubu Kreatywnego Nauczyciela i Redzkiego Klubu Liderów Oświaty. W swoje działania włącza ogromną liczbę edukatorów z całego kraju.
Nauczanie to jej spełnione marzenie z dzieciństwa i jedno z ulubionych zajęć. Stale się dokształca i poszukuje nowych wyzwań zawodowych. Fascynują ją: literatura, nowe metody pracy, rozmowy z uczniami i poznawanie innych nauczycieli uwielbiających swoją pracę. Uważa, że przepis na efektywną i efektowną edukację to położenie nacisku na relacje z uczniami, różnorodność oraz autentyczność. Na co dzień wykorzystuje w swojej pracy elementy wielu metod i form pracy, wśród których szczególne miejsce zajmują nowoczesne technologie oraz myślenie wizualne.
Swoimi pomysłami związanymi z edukacją dzieli się na stronie Irmina Żarska – Rysunkowy język polski, którą obserwuje już ponad 20 tysięcy osób, a także podczas wystąpień w czasie konferencji, spotkań edukacyjnych i webinarów. Za swoją działalność była nominowana do tytułu Nauczyciel Roku 2021.

Nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie, tutorka, trenerka, publicystka oraz aktywistka edukacyjna – znana w sieci jako Babka od histy. Autorka książki Historia, której nie było.
Nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie, tutorka, trenerka, publicystka oraz aktywistka edukacyjna – znana w sieci jako Babka od histy. Autorka książki Historia, której nie było. Laureatka XIV edycji Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”, „Medalu Wolności Słowa” Grand Press w kategorii „Obywatel(ka)” oraz tytułu Wielkopolski Nauczyciel Roku 2021. Promotorka nowoczesnych metod nauczania, społeczeństwa obywatelskiego i kobiecej strony historii.

Nauczycielka języka polskiego oraz edukacji wczesnoszkolnej. Wraz z Anną Krenc oraz Magdaleną Przybysz w ramach EDUKREATYWNE stworzyła i przeprowadziła szereg szkoleń dla nauczycieli, w tym: Sposób na lekturę, Patent na gramatykę, Kreatywna ortografia, 100 dni przygotowań do egzaminu ósmoklasisty.
Nauczycielka języka polskiego oraz edukacji wczesnoszkolnej. Absolwentka nauczania początkowego oraz filologii polsko-rosyjskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Wraz z Anną Krenc oraz Magdaleną Przybysz w ramach EDUKREATYWNE stworzyła i przeprowadziła szereg szkoleń dla nauczycieli, w tym: Sposób na lekturę, Patent na gramatykę, Kreatywna ortografia, 100 dni przygotowań do egzaminu ósmoklasisty. Obiektem zainteresowań zespołu EDUKREATYWNE są nieszablonowe metody i techniki nauczania, wykorzystanie nowoczesnych technologii oraz wzmacnianie motywacji i umiejętności uczenia się.
Zespół EDUKREATYWNE we współpracy z wydawnictwem WIR wydał książkę Polonistyczny Escape Room, ze szkoleniami stacjonarnymi dociera do wielu zakątków w Polsce, a szkolenia online autorstwa EDUKREATYWNE ukończyły już tysiące nauczycieli. Materiały EDUKREATYWNE cieszą się ogromnym zainteresowaniem, czego świetnym dowodem jest grupa ponad 64 000 osób obserwujących profil na Facebooku.